Zdrowy i piękny uśmiech to wizytówka każdego człowieka. Zwiększa pewność siebie i jest dobrym krokiem w stronę odpowiedniej higieny jamy ustnej. Wiele zależy od tego, jakiej szczoteczki do mycia zębów używasz na co dzień. W ostatnich czasach zyskały na popularności szczoteczki soniczne.

 

Czym jest sczoteczka soniczna?

Nieusuwana płytka nazębna, która gromadzi się każdego dnia po spożyciu posiłków prowadzi do chorób dziąseł, próchnicy i przebarwień. Prowadzi to do pogorszenia stanu Twoich zębów oraz częstymi wizytami u stomatologa. W celu zmniejszenia ryzyka powstania ubytków i zaoszczędzeniu pieniędzy na wizytach u specjalisty wybierz odpowiednią dla siebie szczoteczkę soniczną, która zagwarantuje lepsze efekty w trakcie szczotkowania.

Szczoteczka soniczna, dzięki swojej konstrukcji czyści zęby dokładniej w porównaniu do szczoteczki elektrycznej. Dodatkowo wyposażono ją w podłużną końcówkę, która jest podobna do szczoteczki manualnej. Wykonując ruchy wymiatające jest znacznie skuteczniejsza, ponieważ dociera do trudno dostępnych miejsc w postaci przestrzeni międzyzębowych i kieszonek dziąseł.

 

Działanie szczoteczki elektrycznej

Dzięki technologii sonicznej w trakcie czyszczenia zębów ruch soniczny pozwala dynamicznie czyścić zęby i przestrzenie międzyzębowe. W konsekwencji możesz dokładniej wyczyścić nieczystości z trudno dostępnych miejsc.

 

 

Czym kierować się w trakcie wyboru szczoteczki sonicznej marki abee?

Szczoteczki soniczne abee wyposażono w mnóstwo praktycznych funkcji oraz akcesoriów, które zwiększają nie tylko komfort ich codziennego użytkowania, ale także pomogą zadbać Ci o zachowanie pięknego i zdrowego uśmiechu. Decydując się na wybór ostateczny powinieneś zwrócić uwagę na takie parametry jak:

 

  • Zróżnicowane programy czyszczenia – każda szczoteczka abee została wyposażona w inne tryby działania, które są dostosowane do indywidualnych preferencji. Program wybielający w szybki sposób przyda się do poprawy wyglądu uśmiechu. Delikatny program będzie idealny dla osób z wrażliwym uzębieniem. Ciekawym rozwiązaniem jest także funkcja Gum Care i Polish w szczoteczkach sonicznych abee. W trybie Gum Care możesz zadbać o lepsze ukrwienie dziąseł, natomiast program Polish w delikatny sposób poleruje zęby sprawiając, że staną się one jaśniejsze i gładsze. Jest to doskonałe rozwiązanie, które dopiero co rozpoczynają swoją przygodę ze szczoteczkami sonicznymi i nie tylko.
  • Timer – dzięki niemu możesz w łatwy sposób kontrolować czas mycia zębów. Także pomoże Ci przypomnieć, kiedy należy zmienić miejsce szczotkowania. W ten sposób zyskujesz pewność, że używasz szczoteczki w optymalny sposób.
  • Akumulator litowo-jonowy – wydajne ogniwo jest w stanie zagwarantować do miesiąca czasu pracy na jednym ładowaniu przy regularnym szczotkowaniu zębów.
  • Różne wersje kolorystyczne – szczoteczka soniczna będzie towarzyszyć Ci w Twoich zdrowych nawykach co najmniej dwa razy dziennie i wybierz model w kolorze, który będzie Cię wyrażać i wkomponuje się także w kolorystykę Twojej łazienki.
  • Prędkość pracy głowicy – prędkość głowicy to jeden z podstawowych parametrów , gdyż wpływa na jej efektywność pracy oraz łatwość usuwania wszelkich zabrudzeń i płytki nazębnej. Szczoteczki soniczne abee oferują prędkość około 96 tys. ruchów na minutę. Dzięki takim wartościom szczoteczka soniczna jest bardziej wydajniejsza.
  • Stacja UV - Niektóre modele szczoteczek sonicznych abee posiadają specjalną stację, której zadaniem jest wyczyszczenie końcówek za pomocą światła ultrafioletowego.
  • Kompaktowa i wydajna ładowarka – połączenie tych dwóch cech jest niezwykle istotne, jeśli planujesz odpowiednio zagospodarować przestrzeń w Twojej łazience. Dodatkowo szybki sposób ładowania umożliwia szybsze użycie szczoteczki soniczej.

 

Czy warto wybrać szczoteczkę soniczną?

Korzyści z używania szczoteczki sonicznej dostrzeżesz w szybkim czasie. Już po kilku tygodniach zobaczysz, że niektóre przebarwienia zaczną znikać i zmniejszy się też ilość płytki nazębnej i kamienia. Dzięki szczoteczce sonicznej odpoczną też Twoje dziąsła i nie prowadzi ona do recesji, czyli obniżania się ich linii i odsłaniania korzenia zęba. Efekty też zobaczysz u swojego dziecka, ponieważ one właśnie najmniej czasu spędzają na myciu zębów, a szczoteczka soniczna czyści zęby w sposób efektywny i szybki.

 

Czy szczoteczki soniczne są dla każdego?

Osoby, które posiadają zdrowe uzębienie i nie są w trakcie leczenia ortodontycznego lub stomatologicznego, mogą bez obaw korzystać ze szczoteczki sonicznej.
Korzystanie z aparatu ortodontycznego pozwoli cieszyć Ci się prostymi i ładnymi zębami, ale może powodować różne problemy. W celu zapobiegania powstawaniu dużej ilości płytki nazębnej, chorobami dziąseł. Szczoteczka soniczna to idealny wybór, gdyż nie tylko czyści powierzchnie, które dotyka, ale też różnego rodzaju zakamarki, do których np. szczoteczka manualna nie dotrze. A w przypadku korzystania z aparatu ortodontycznego, tych zakamarków jest wiele.

Szczotkowanie plombowanych zębów przy użyciu szczoteczki sonicznej jest w pełni bezpieczne. Dodatkowo szczoteczka tego typu jest bardzo delikatna, dzięki czemu nie uszkodzi starych oraz nowych plomb.

Korzystanie ze szczoteczki sonicznej jest w pełni bezpieczne do codziennego mycia zębów, które są oparte na implantach. Wibracje szczoteczek sonicznych nie mają żadnego wpływu na stabilność implantów.