Szczoteczki soniczne Abee - wybierz idealną dla siebieSzczoteczki soniczne Abee - wybierz idealną dla siebie

Irygator, czyli urządzenie do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych to doskonałe uzupełnienie codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Dociera do kieszeni i szczelin dziąsłowych, a przy tym masuje dziąsła, zapewniając odpowiednie ukrwienie. Nie bez powodu irygatory do zębów zyskują coraz większą popularność. Możemy dzięki nim wypłukać resztki jedzenia, utrzymać w czystości miejsca najbardziej narażone na próchnicę, a przy tym poprawić ogólny stan jamy ustnej. W tym artykule dowiesz się w jaki sposób działają irygatory do zębów i dlaczego warto wprowadzić je do codziennej rutyny.

 

Spis treści

  1. Jak działa irygator do zębów
  2. Dlaczego warto używać irygatora do zębów
  3. Irygator do zębów a aparat ortodontyczny
  4. Jak używać irygatora
  5. Bezprzewodowy irygator wodny Abee Sonic Water Floss STW

 

Jak działa irygator do zębów

Irygator do zębów posiada prostą konstrukcję i działa w równie nieskomplikowany sposób. Pompka irygatora generuje strumień wody, który pulsacyjnie wydostaje się z dyszy i wypłukuje resztki pokarmu z trudno dostępnych miejsc. Woda, która dociera do każdego zakamarka jamy ustnej, w sposób kontrolowany czyści przestrzenie międzyzębowe, linię dziąseł oraz kieszenie międzyzębowe. Irygator wodny do zębów bardzo dobrze sprawdza się również jako narzędzie do czyszczenia aparatów ortodontycznych, mostów, implantów czy innych wypełnień.

 

Irygator bezprzewodowy Abee

Bezprzewodowy irygator wodny Abee Sonic Water Floss STW

 

Irygator do zębów od Abee działa w aż pięciu trybach. Na co dzień możesz postawić na “normalne czyszczenie”, które szybko i dokładnie wymiecie resztki jedzenia. Raz na jakiś czas warto włączyć tryb “mocnego czyszczenia”, które ułatwi gruntowną pielęgnację jamy ustnej, a po nim “funkcję pulsacyjną” - idealną do masażu dziąseł. Poza tymi trybami możesz wybrać także “tryb łagodny”, który delikatnie oczyści wrażliwe rejony jamy ustnej oraz “tryb krótki” - idealny, gdy chcesz szybko pozbyć się resztek i bakterii.

 

Dlaczego warto używać irygatora do zębów

Nie mamy wątpliwości co do tego, czy warto używać irygatora. Chcemy jednak zachęcić Cię do wprowadzenia go do codziennej pielęgnacji. Głównym powodem, dla którego warto kupić irygator wodny jest fakt, że zapewnia on doskonałą higienę jamy ustnej. Dzięki tak dokładnej pielęgnacji możesz zapomnieć o częstych wizytach w gabinecie stomatologicznym. Regularny masaż poprawia krążenie w tkankach, co wyraźnie wzmacnia dziąsła.

Codzienne używanie irygatora ogranicza formowanie się płytki bakteryjnej, która mogłaby zamienić się w kamień nazębny, a także chroni przed próchnicą i innymi chorobami dziąseł.

 

Szczoteczki soniczne do 300 zł od Abee

Praktyczny i nowoczesny, mimalistyczny design to niejedyne zalety irygatora Abee

 

Irygator do zębów a aparat ortodontyczny

Założenie aparatu ortodontycznego wiąże się z szeregiem obowiązków. Należy bardzo uważać na to, co się je oraz dokładnie czyścić aparat, by nie zalegały przy nim żadne resztki. Przy czyszczeniu aparatu ortodontycznego doskonale sprawdzi się właśnie irygator. Dzięki specjalnym końcówkom możesz oczyścić swój aparat w niezwykle łatwy, a przy tym ekonomiczny sposób.

 

Szczoteczki soniczne Abee Sonic

Irygator doskonale sprawdza siędo czyszczenia zębów z aparatem ortodontycznym

 

Jak używać irygatora

Odpowiednie korzystanie z irygatora znacząco przedłuży jego żywotność. Aby to osiągnąć, należy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim konieczna jest regularna wymiana wody. Niewymieniana woda może nie tylko nie pomóc w utrzymaniu zdrowia jamy ustnej, ale wręcz powodować spore niedogodności.

Czyszczenie z powstającego osadu czy kamienia także powinno znaleźć się wśród rutynowej praktyki, a czyszczenie dyszy jest wręcz konieczne do prawidłowego funkcjonowania urządzenia. Irygator dentystyczny może być używany przez całą rodzinę. Warto jednak mieć na uwadze, że jest to produkt higieniczny i dobrze, jeśli każdy z członków rodziny będzie posiadał własną końcówkę.

Jeśli chodzi o wodę, którą napełniamy irygator, to najlepiej, jeśli jest to przefiltrowana woda z kranu lub zagotowana. Jest to niewątpliwie najbardziej ekonomiczne rozwiązanie - znacznie tańsze niż konieczność częstych wizyt u dentysty.

 

Końcówki do irygatora bezprzewodowego Abee

W ofercie Abee zajdziesz także specjalistyczne końcówki do irygatora

 

Bezprzewodowy irygator wodny Abee Sonic Water Floss STW

Żyjemy w coraz bardziej mobilnym świecie i potrzebujemy mobilnych rozwiązań. Bezprzewodowy irygator od Abee został stworzony po to, by spełniać rosnące potrzeby konsumentów. Został wyposażony w przezroczysty zbiorniczek na wodę, który pomieści 220 ml płynu i wystarczy na gruntowne oczyszczenie jamy ustnej. Dzięki gwarancji szczelności oraz ergonomicznej budowie Abee Sonic Water Floss STW jest idealnym urządzeniem do codziennej pielęgnacji jamy ustnej.

Jeśli żyjesz w ciągłym biegu, na pewno nie chcesz pamiętać o wszystkim. Funkcja pamięci, która zapamiętuje ostatnio używany tryb będzie bardzo pomocna przy rutynowym czyszczeniu ust.

Produkty Abee tworzone są z myślą o wymagających osobach, dlatego postaraliśmy się o to, by posiadały odpowiednie certyfikaty. Irygator spełnia warunki wodoszczelności, dlatego otrzymał certyfikat IPX7. Możesz go więc swobodnie przepłukać po skończonym rytuale. Pamiętaj jednak, by nie był on podłączony wtedy do ładowania!

Mamy nadzieję, że nie masz już wątpliwości co do skuteczności oraz słuszności korzystania z wodnego irygatora do zębów. Sprawdź nasze produkty i zapewnij sobie oraz swojej rodzinie zdrowy uśmiech na długo.