Szczoteczki soniczne Abee - wybierz idealną dla siebieSzczoteczki soniczne Abee - wybierz idealną dla siebie

Do niedawna lampy pierścieniowe były używane głównie przez zawodowych fotografów  i filmowców na profesjonalnych planach zdjęciowych. Dziś, ze względu na mobilność, łatwość w obsłudze i niesamowite efekty, jakie oferują, stały się narzędziem dla wszystkich - streamerów, tik-tokerów, wizażystów czy miłośników rękodzieła. Ale lampa pierścieniowa to nie tylko idealne źródło światła dla twórców - to także absolutny must-have w biurze i w domu - świetnie sprawdza się podczas wideorozmów. Czym wyróżnia się światło lamp pierścieniowych i dlaczego warto być szczęśliwym posiadaczem jednej z nich? Zapraszamy do lektury!

 

Spis treści

 1. Lampa pierścieniowa z uchwytem na telefon - partnerka do wszystkiego
 2. Zabawa światłem i kolorem z lampami pierścieniowymi LED RGB
 3. Lampa pierścieniowa do makijażu
 4. Ring light dla streamerów
 5. Lampa pierścieniowa do rozmów wideo - „Ale pięknie dziś wyglądasz!”
 6. Lampa nie tylko dla... domowej krawcowej
 7. Lampa pierścieniowa – jaką wybrać - podsumowanie

 

Lampa pierścieniowa z uchwytem na telefon - partnerka do wszystkiego

Jak już zapewne wiecie, produkty Abee to przedmioty codziennego użytku, które mają jeden, super-ważny wspólny mianownik - są praktyczne (dowiedz się więcej o Abee). Dlatego w naszej ofercie nie mogło zabraknąć lamp pierścieniowych z uchwytem na telefon. Są wykonane w technologii LED, a te LED są wykonane w technologii RGB Emoji - wink i mogą być zasilane z dowolnego urządzenia wyposażonego w klasyczny port USB Emoji - open mouth. I co to wszystko oznacza? Przede wszystkim to, że mając pod ręką jedną z Abee ring light możesz:

 • Fotografować i filmować praktycznie wszystko i wszędzie
 • Prowadzić wideorozmowy mając pięknie i równomiernie oświetloną twarz
 • Nagrywać kreatywne i pełne ekspresji tik-toki, rolki i inne stories
 • Prowadzić kolorowe, żywiołowe streamy
 • I wiele, wiele więcej - czytaj dalej!

Dlaczego w obiektywie telefonu umieszczonego w centrum lampy pierścieniowej wygląda się tak pięknie? Bo, primo - światło okala Twoją buzię niwelując przy tym zniekształcające ją cienie, secundo - możesz regulować jego temperaturę barwową, by uzyskać idealny kolor skóry - barwy nie będą przekłamane i łatwo dostosujesz je do warunków panujących dookoła. Co jest równie istotne, lampy LED, w przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek, nie powodują efektu migotania podczas filmowania.

 

Szczoteczki soniczne Abee ze stacją dezynfekującą UV

Lampa pierścieniowa to idealne źródło światła dla każdego

 

Zabawa światłem i kolorem z lampami pierścieniowymi LED RGB

Jednym z ostatnich trendów jest urozmaicanie fotografii i nagrań kolorami z palety RGB oraz efektami specjalnymi, takimi jak wirowanie świateł czy stroboskop. Marka Abee proponuje te rozwiązania w swoich produktach. Nasze lampy pierścieniowe świecą w 12 kolorach, których możesz użyć pojedynczo lub wybierając jeden z 7 kombinacji / efektów specjalnych. To w kreatywny sposób możesz wykorzystać zarówno wykonując zdjęcia, jak i nagrywając Tik Toka czy teledysk. Efekty przydadzą się również na afterparty po planie zdjęciowym - zamiast wynajmować dodatkowe lampy stroboskopowe, zabierz ze studia te pierścieniowe i rozkręć z nimi imprezę!

 

Lampa LED RGB - źródło światła do zadań spe... KREATYWNYCH!

 

Lampa pierścieniowa do makijażu

Takie oświetlenie nie jest jednak przeznaczone tylko dla fotografów. Lampa ring LED może stać się przyjaciółką każdej wizażystki czy stylistki rzęs i paznokci. Świetnie doświetla szczegóły, dlatego ułatwia precyzyjne prace. Ustawiając temperaturę na światło dzienne możesz mieć pewność, że kolory kosmetyków i skóry będą dobrze odwzorowane. Istotne jest także to, że lampa LED nie nagrzewa się tak, jak zwykłe żarówki. Nie powoduje zatem uczucia ciepła i dyskomfortu u oświetlanej osoby.

Zapytaliśmy doświadczoną makijażystkę, w jaki sposób wykorzystuje lampę pierścieniową:

 

Wykonuję przy niej makijaże i robię im zdjęcia. Nagrywam również filmy, tworzę makijażowe tutoriale, a prywatnie używam jej przy stylizacji paznokci.

 

- mówi nam Ola Mitek, która chwali sobie pracę z pomocą lampy pierścieniowej. Urządzenia marki Abee zdecydowanie przypadły jej do gustu:

 

Praca z taka lampa jest bardzo wygodna! Nie jestem zależna od jednej lokalizacji, mogę się z nią swobodnie przemieszczać. Jest lekka, prosta w montażu i, co najważniejsze, zasilana przez port USB. Po podłączeniu jej do powerbanka mogłam z niej korzystać w plenerze. Lampę 10-calową, z racji mniejszych gabarytów, zabieram ze sobą do pracy wyjazdowej. Natomiast większa, 16-calowa, stoi w moim studio, gdzie stacjonarnie dba o piękne oświetlenie moich prac.

 

Ola korzysta czasem z dwóch lamp jednocześnie. Wtedy większa z nich oświetla twarz modelki, a w mniejszej włączone są kolorowe efekty świetlne, które urozmaicają kadr i dodają mu pazura.

 

Lampa pierścieniowa do makijażu

Lampa pierścieniowa do makijażu, stylizacji rzęs i paznokci

 

Ring light dla streamerów

Dobre oświetlenie jest istotne również podczas nagrywania relacji live czy transmisji z gier. Doskonale wiedzą o tym streamerzy i youtuberzy, dla których nagrywanie filmów jest codziennością. Jeśli przygotowujesz się do tej roli z pewnością docenisz lampę pierścieniową. Z nią możesz nagrywać zarówno w dzień, jak i w nocy, możliwość regulowania mocy i temperatury światła sprawia, że nagranie zawsze będzie miało odpowiednią jasność i barwę. Ocieplanie lub ochładzanie kolorów może być również elementem budowania klimatu podczas transmisji. Świetnym, przyciągającym uwagę elementem mogą być wstawki ze światłem w kolorach z palety RGB lub efektami specjalnymi. To z pewnością urozmaici film i sprawi, że Twój widz na nowo skupi się na jego przekazie.

 

Lampa RGB z uchwytem na telefon - idealna do streamingu

 

Lampa pierścieniowa do rozmów wideo - „Ale pięknie dziś wyglądasz!”

Przez ostatnie 2 lata powszechniejsza stała się praca zdalna, a biznesowe spotkania na mieście czy zebrania działów w biurach zostały zamienione na wideokonferencje. Jeśli pracujesz w takim trybie, z pewnością doskonale wiesz, że podczas meetingu na Zoomie musisz prezentować się równie dobrze jak na żywo. Światło domowych lamp i kiepska rozdzielczość kamerki internetowej zazwyczaj zniekształcają obraz, podkreślają cienie pod oczami czy inne niedoskonałości. To często sprawia, że traci się pewność siebie. Z pomocą może przyjść lampa pierścieniowa, która oświetli Cię neutralnym, miękkim światłem. Twoja twarz będzie równomiernie rozjaśniona, a Ty będziesz prezentować się doskonale.

Lampę ring najlepiej jest ustawić tuż za monitorem lub laptopem. Tak, by świeciła na wprost Ciebie. Statywy z oświetleniem stojącym mogą okazać się za wysokie, dlatego z pomocą przychodzi Abee i jej lampa pierścieniowa na biurko. Statyw ma szeroką, okrągłą stopkę, dlatego nie musisz obawiać się o jego stabilność. Ma też uchwyt na telefon, w razie gdyby wideokonferencja przeniosła się na mniejszy ekran.

 

Lampa pierścieniowa z uchwytem na telefon i statywem - Twoja asystentka wideorozmów

 

Lampa nie tylko dla... domowej krawcowej

Łączenie pracy i hobby często jest trudnym zadaniem, powodującym, że wszelkie dodatkowe aktywności trzeba odłożyć na później. Z taką niedogodnością mogą spotykać się miłośnicy rękodzieła, którzy tworzą wieczorami. Światła domowych lamp rozstawionych w różnych miejscach domu rzucają wiele cieni i przekłamują kolory, co utrudnia pracę na przykład amatorom i amatorkom szycia. Maszyny do szycia niekiedy wyposażone są w niewielkie światełka, jednak mają one niewielką siłę i zdarza się, że podczas przesuwania materiału są zasłaniane dłońmi. Do oświetlenia stanowiska pracy warto wykorzystać moc i elastyczność lampy pierścieniowej. Jej światło możesz skierować na samą stopkę, jego promienie rozkładają się równomiernie na szerokość średnicy lampy, dlatego możesz mieć pewność, że nie zasłonisz go rękami. Możesz ustawić neutralną temperaturę światła - kolory materiałów będą idealnie odzwierciedlone nawet późną nocą.

 

Lampa pierścieniowa – jaką wybrać - podsumowanie

Wśród lamp pierścieniowych Abee każdy znajdzie coś dla siebie. W ofercie znajdziesz małe, 10-calowe lampy - idealne do selfie czy stylizacji paznokci oraz jako dodatkowe oświetlenie efektowe, 12-calowe ring lights - świetne do tworzenia makijaży lub oświetlenia małego stanowiska rękodzielniczego, większe, 16-calowe lampy LED - doskonałe do oświetlenia planu zdjęć produktowych i największe - 18-calowe źródła światła - znakomite w domowym studiu nagraniowym. Każda z nich ma możliwość regulacji temperatury barwowej i mocy oraz została wyposażona w 12 kolorów RGB i 7 efektów specjalnych, dlatego bez problemu zapanujesz nad światłem i urozmaicisz je jednym przyciskiem. Programy efektowe przydadzą się również podczas domówki, gdy zechcesz wprowadzić bardziej klubową atmosferę. Lampy są zasilane przez port USB, dlatego żadne gniazdko elektryczne nie będzie Ci już potrzebne. Po podłączeniu do komputera lub powerbanka możesz używać ich wszędzie, nawet w środku lasu Emoji - wink!